Kostrzyn ul.Hallera 8

tel.881 049 981

Salon Piękna i Relaksu

Makijaż permanentny

Doskonała linia brwi to rzadkość. Kobiety często narzekają, że ich brwi nierówne, za małe, za krótkie lub zbyt rzadkie. Samodzielna depilacja brwi, ciągłe farbowanie, rysowanie ich kształtu kredką czy konturówką to zabiegi krótkotrwałe i uciążliwe. Należysz do kobiet zmagających się ze swoimi brwiami? Boisz się, aby nie rozmazać ich rysunku w ciągu dnia? Straciłaś włoski w łuku brwiowym poprzez nieumiejętną depilację? Dzięki makijażowi permanentnemu brwi możesz odzyskać naturalny kształt brwi z pięknym łukiem brwiowym podkreślającym Twoje oczy i urodę. Brwi permanentne możesz wykonać dwoma metodami: cieniowania i włoskową-igłową.

Makijaż permanentny brwi metodą cieniowania

Metoda cieniowania w makijażu permanentnym brwi polega na wykonaniu takiego rysunku brwi, który sprawia wrażenie delikatnego cienia pod włoskami. Najpierw rysuje się kształt brwi kredką, a potem wprowadza pigment do skóry. Efekt cieniowania sprawia, że brwi mają naturalny wygląd. Makijaż nie jest płaski i jednorodny. Naturalnie wtapia się we włoski i doskonale uzupełnia braki w łuku brwiowym oraz podkreśla jego kształt.

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową

Makijaż permanentny brwi możesz wykonać również metodą włoskową. Na czym polega metoda włoskowa?

Specyfika metody włoskowej polega na pigmentowaniu brwi zgodnie z ich naturalną linią oraz kierunkiem porostu, w sposób imitujący autentyczne włoski. Efektem tego rodzaju pigmentacji jest rysunek do złudzenia przypominający naturalne owłosienie łuków brwiowych. 

Makijaż permanentny wykonywany jest wieloma technikami. Pigment wprowadzany jest do skóry za pomocą igły, a także jest możliwość wprowadzania go za pomocą ostrzy, które nacinając naskórek wprowadzają do skóry pigment - tzw. MICROBLADING. Po zagojeniu w miejscu nacięć pozostają delikatne włoski. Nie zawsze jest on jednak tak trwały i precyzyjny jak makijaż wykonany aparatem z igłą.

Przeciwwskazania do zabiegu

Nie zawsze możesz wykonać makijaż permanentny brwi. Zabieg należy odsunąć w czasie jeśli:

- przechodzisz infekcję wirusową 

- jesteś chora na cukrzycę lub łuszczycę,

- w odstępie mniejszym niż 2 tygodnie ostrzykiwałaś twarz Botoxem lub kwasem hialuronowym,

jesteś w ciąży / karmisz piersią,

- przyjmujesz leki sterydowe lub antybiotyki.

Tuż po zabiegu skóra może być delikatnie opuchnięta lub zaczerwieniona. Jest to stan przejściowy, który szybko mija. Brwi permanentne tuż po zabiegu są bardzo wyraziste. Może wydawać Ci się, że są za mocne. Pamiętaj, że w ciągu 7 dni od zabiegu naskórek złuszczy się i makijaż stanie się jaśniejszy o około 50%. Z tego względu konieczna jest druga wizyta podczas której kształt i kolor jest korygowany i jeśli trzeba wzmacniany.

Gwarantujemy znieczulenie okolicy zabiegowej, aby był to komfortowy zabieg oraz zapewniamy najwyższej jakości barwniki, które utrzymują się od 3-5 lat. Zapraszamy na darmową konsultację do Pani Barbary :)