Kostrzyn ul.Hallera 8

tel.881 049 981

Salon Piękna i Relaksu

Laser

DEPILACJA LASEROWA odbywa się cyklicznie w Naszym gabinecie co 6 tygodni ( z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych ) i wykonywana jest laserem diodowym LightSheer amerykańskiej firmy Lumenis- które jest najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amyrykański urząd ds. żywności i leków FDA, honorowany na całym świecie oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich w tym ISO 9001.
Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej termolizy. Światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę-zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania jest to zjawisko najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów - faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są "nieme" na działanie lasera. Warunkuje to potrzebę minimum 4 zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio 6 tygodniowych. Przyjmuje się, że po 1 zabiegu nie odrasta ok. 30-40% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Po 3 zabiegach ok. 80-92% (następna porcja włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze , cieńsze, mniej widoczne. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem ( PRZYCZYNĄ JEST ZBYT MAŁA ZAWARTOŚĆ MELANINY W MIESZKU). Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji: woskiem, pęsetą, depilatorem mechanicznym mogą wymagać przeprowadzenia 4 i 5 zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników. 100% depilacja zwykle nie jest możliwa. Włosy jaśniejsze mogą zostać tylko przerzedzone.

W momencie "strzału" lasera odczuwa się delikatne ukłucie bądź pieczenie porównywalne do uderzenia naciągniętą gumką recepturką. Charakter tych odczuć w dużej mierze zależy od wrażliwości skóry, od lokalizacji owłosienia oraz koloru i grubości włosów. Warto dodać, że głowica LIGHT SHEERA wyposażona jest w specjalną ramkę szafirową, która po przyłożeniu do skóry schładza ją co również działa znieczulająco.
 


PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU:
-ciąża
-włosy blond, rude, siwe (obszar depilacji)
-fotodermatozy i choroby pęcherzykowate skóry
-bielactwo
-łuszczyca
-padaczka
-skłonność do przebarwień
-skłonność do bliznowców
-aktywne infekcje skórne
-rozrusznik serca
Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonywaną próbę laserową z ustaleniem optymalnych dla danego fototypu skóry parametrów zabiegowych.
.

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK odbywa się urządzeniem niemieckiej firmy Asclepion. Wykorzystywana długość fali (532mm, 980mm) jest w znacznym stopniu wchłaniana przez hemoglobionę, która jest celem w przypadku zmian naczyniowych. Naczynka znajdujące się na powierzchni znikają od razu. Po zabiegu pojawia się zwykle przejściowy rumień, obrzęk, czasami strupki. Do uzyskania dobregoefektu końcowego niewielkie uszkodzenie skóry może być niezbędne.
Laser QuadroStar+ 532 wykorzystuje światło zielone, został opracowany z myślą o zabiegach na gładkiej tkance (skóra) w następujących dziedzinach: dermatologia, chirurgia stomatologiczna, okulistyka. Przez kilka lat przeprowadzane były z powodzeniem zabiegi, między innymi na następujących zmianach skórnych:
-rozszerzenie drobnych naczyń
-namiona pająkowate-pajączki naczyniowe
-naczyniaki stracze
-znamiona naczyniowe
-brodawki
-małe włókniaki
Istnieją następujące przeciwskazania do zabiegów laserowych:
-ciąża
-fotodermatozy i choroby pęcherzykowate skóry
-bielactwo
-łuszczyca
-padaczka
-skłonność do przebarwień, bliznowców
-aktywne infekcje skóry
-rozrusznik serca
-cukrzyca
-typ skóry od IV do VI
-UWAGA: nałogowe palenie tytoniu i/lub otyłość zmniejsza skuteczność zabiegów przeprowadzanych na naczynkach.

Osoby zainteresowane zabiegiem zapraszamy do Naszego Salonu po więcej szczegółowych informacji- w tym jak się przygotować do zabiegu i postępowanie już po.