Kostrzyn ul.Hallera 8

tel.881 049 981

Salon Piękna,Relaksu i Podologii.

Kosmetologia estetyczna

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Lipolizę iniekcyjną stosuje się w celu redukcji tkanki tłuszczowej w wybranych okolicach, mogą to być: podbródek, kark, brzuch, pośladki, plecy, uda. Sam zabieg polega na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową fosfatydylocholiny (substancji pozyskiwanej z soi), która rozpuszcza błonę komórkową komórek tłuszczowych, dzięki temu następuje redukcja miejscowych złogów tłuszczu. Zabieg przeprowadza się , w zależności od indywidualnych oczekiwań, 2-6 razy w odstępach od 3-6 tygodni. Efekt pojedynczego zabiegu widać po około 3 tygodniach. Lipolizę przeprowadza się stopniowo, ponieważ podczas 1 zabiegu nie można podać zbyt dużej ilości preparatu. Stopień redukcji tkanki tłuszczowej zależny jest od rejonu ciała, który został poddany zabiegowi. Zabieg lipolizy nie jest zbyt bolesny, nie wymaga znieczulenia. Po zabiegu występuje przejściowe zaczerwienienie, obrzęk i nieznaczne dolegliwości bólowe.

PRZECIWWSKAZANIA do wykonania zabiegu:

-ciąża i okres karmienia piersią

-infekcje

-nadmierna otyłość

-padaczka

-alergia na składniki preparatu.

Preparaty stosowane u Nas do lipolizy to: Lipodren i koktajle Mesohyal:  L-karnityna, wyciąg z karczocha, wyciąg z nostrzyka.

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterpia igłowa jest to technika zabiegu polegająca na wielokrotnych wstrzyknięciach niewielkich dawek substancji aktywnych w głąb skóry, za pomocą strzykawki, z bardzo cienką igłą. Technika ta umożliwia ominąć brierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już samo nakłuwanie wpływa korzystnie, pobudzając rewitalizację skóy, a bogaty skład koktajli powoduje, że zabieg daje w krótkim czasie rewelacyjne efekty rewitalizacji, poprawy wyglądu skóry i jej odmłodzenia.

Mezoterapia owłosionej skóry głowy, jest skutecznym zabiegiem polecanym osobom borykającym się z problemem wypadania włosów i łysienia. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatami pobudzającymi wzrost włosów i zapobiegającymi ich wypadaniu.

Mezoterapia igłowa ZALETY:

poprawia kondycjię skóry, regeneruje ją i odżywia, a co za tym idzie - odmładza. Ponadto zabieg ten likwiduje niewielkie zmarszczki, nawilża i wyrównuje kolory a, skóra staje się mniej wiotka i rozświetlona. Zapobiega powstawaniu zmarszczek, zmniejsza problemy związane z cerą, zapobiega wypadaniu włosów.

PRZECIWSKAZANIA:

-ciąża i karmienie piersią

-choroby nowotworowe

-cukrzyca

-choroby autoimmunologiczne

-zaburzenia krzepnięcia i stosowanie leków przeciwzakrzepowych

-stany zapalne na skórze, opryszczka!

-alergie

-epilepsja

-WZW

ZALECENIA PO ZABIEGU:  skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, może wystąpić niewielki obrzęk i siniaki oraz wyczuwalne niewielkie grudki, które po 2-5 dni znikają bez śladu. Przez 12h  po zabiegu nie zaleca się nakładania makijażu, korzystania z sauny, solarium oraz ekspozycji na słońce. Przez 2tygodnie nie zaleca się wykonywania innych zabiegów kosmetycznych na obszarze poddanym mezoterapii. Wskazane jest stosowanie kremów z filtrami.

Preparaty stosowane u Nas do mezoterpii:

Linia CytoCare 532/516/502 powstała we francuskim laboratorium RevitaCare oraz koktajle Mesohyal -Mesoestetic

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej bezpośrednio od osoby przed zabiegiem.

Metoda iniekcji osocza bogatopłytkowego opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji. Krwinki płytkowe uwalniają szereg niezbędnych do regeneracji skóry czynników wzrostu. Pobudzają one procesy naprawcze  tkanek, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują komórki macierzyste.

Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego  polecana jest również w przypadku problemu łysienia i osłabienia włosów. Zabiegi, aby uzyskać efekty, wykonywane powinny być w seriach min 5 zabiegów. Zabiegi p. wypadaniu włosów można łączyć z zabiegami,  mezoterapii na  wzmocnienie włosów z wykorzystaniem preparatów wzrostu np. Dermaheal HL.

 Dla  kogo przeznaczony jest wampirzy lifting?

Wypełnienie zmarszczek za pomocą osocza z własnej krwi  jest przeznaczone dla osób, których skóra wymaga biostymulacji i odbudowy. To także zabieg stworzony dla alergików, którzy są  uczuleni na składniki preparatów wypełniających zmarszczki, ponieważ preparat powstały z własnej krwi jest biologicznie obojętny i nie niesie za sobą ryzyka występowania reakcji alergicznych. Jest to alternatywa dla osób, które obawiają się nienaturalnego wyrazu twarzy po wstrzyknięciu botoksu lub z  różnych powodów medycznych nie mogą lub  nie chcą poddać się operacji plastycznej, w celu likwidacji zmarszczek.

Jak wygląda zabieg?

Etap I- pobranie krwi. Osoba zgłaszająca się na zabieg nie musi być na czczo. Krew pobiera certyfikowana pielęgniarka w pozycji siedzącej lub leżącej.

Etap II – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego . Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się  w specjalnym separatorze. Następnie pobrany materiał wirowany jest w wirówce laboratoryjnej.

Etap III – Osocze bogatopłytkowe podaje się w postaci iniekcji, metodą mezoterapii, liniowo wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry

Wygląd skóry po zabiegu: 

Widoczne są zaczerwienienia w miejscach wkłucia, które znikają po kilku minutach. Możliwe są również drobne siniaki, które znikają w ciągu kilku dni.

Przeciwwskazania

-choroby krwi 

-nowotwory

-choroby autoimmunologiczne

-ciąża 

-laktacja

-leki przeciw zakrzepowe

-aktywna opryszczka

Wskazania do zabiegu

-rewitalizacja skóry

-wygładzenie i spłycenie zmarszczek

-zwiększenie elastyczności i napięcia skóry 

-poprawa ukrwienia skóry 

-poprawa kolorytu skóry 

-poprawa nawilżenia skóry